Seară nebună în optimile Ligii Campionilor: Ce au făcut granzii Europei / VIDEO

liga campionilor

Seară nebună în optimile Ligii Campionilor. Ultimele meciuri din manşa tur a optimilor competiţiei au oferit rezultate surprinzătoare. Juventus s-au impus cu 2-0 pe Dragao din Porto după un meci în care au jucat timp de aproape 70 minute cu un om în plus, după ce Telles a încasat două cartonașe galbene în doar două minute (25 și 27). Juve a deschis scorul prin Pjaca, în minutul 72, care a marcat un șut plasat din interiorul careului. Avantajul italienilor a fost majorat două minute mai târziu, prin Dani Alves şi Bătrâna Doamnă şi-a asigurat practic calificarea în sferturile competiţiei.

FC Porto - Juventus 0-2 (Pjaca 72, D. Alves 74) VIDEO

În cel de-al doilea meci al serii, FC Sevilla a învins-o cu 2-1 pe Leicester, iar calificarea se va decide în retur, pe terenul "vulpilor".

FC Sevilla - Leicester 2-1 (Sarabia 25, Correa 62 / Vardy 73)  VIDEO