Serie A - AC Milan învinsă de echipa lui Vlad Chiricheș

suporteri AC Milan

AC Milan a pierdut, miercuri seara, partida de pe teren propriu cu Sassuolo, scor final 1-2, după ce la pauză conducea cu 1-0. Vlad Chiricheș a fost rezervă neutilizată.

Italianul Giacomo Raspadori a realizat o dublă în partida cu AC Milan, din etapa a 32-a din Serie A, contribuind decisiv la victoria echipei sale, Sassuolo, și punând în pericol poziția a doua din clasament a rossonerilor.

Milanezii au deschis scorul în minutul 30, prin Calhanoglu, care a trimis un șut puternic, de la 16 metri, în dreapta portarului Consigli.

Raspadori i-a învins de unul singur pe milanezi, în ultimul sfert de oră al meciului, marcând două goluri frumoase, în minutele 76 și 84.

AC Milan rămâne pe locul 2, cu 66 de puncte, la două în fața lui Atalanta, care joacă în această etapă în deplasare, la AS Roma, și cu o victorie ar putea trece pe locul 2.