Serie A: AC Milan o învinge Genoa, scor 1-0, şi termină meciul cu Olivier Giroud în poartă

facebook.com
Serie A

Echipa italiană AC Milan a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Genoa, într-un meci în care portarii ambelor echipe au fost eliminaţi pe final, iar în poarta Milanului a intrat Giroud, scrie news.ro.

Meciul de la Genova a avut momentele lui intense în ultima lui parte. Christian Pulisic a marcat în minutul 87 singurul gol al partidei. În minutul 90+8, portarul lui AC Milan, Maignan, a primit cartonaş roşu direct pentru o intervenţie în afara careului şi, cum toate schimbările fuseseră efectuate, în poarta milanezilor a intrat Olivier Giroud. Din lovitura liberă care a urmat, gazdele au trimis în bară, iar la faza următoare a fost eliminat şi portarul lui Genoa, Josep Martinez. Meciul s-a încheiat după 14 minute de prelungire, iar Milan, cu 21 de puncte, este lider în campionat. Genoa ocupă poziţia a 14-a, cu 8 puncte.

Radu Drăguşin a fost integralist la Genoa, iar George Puşcaş a intrat pe teren în minutul 90+1.