Serie A: Inter Milano - AC Fiorentina, scor 4-3

inter.it
inter milano

Inter Milano a câştigat sâmbătă, în deplasare, meciul cu formaţia AC Fiorentina, scor 4-3, cu golul victoriei marcat în minutul 90+5. Meciul s-a disputat în cadrul etapei a 11-a din Serie A, anunță news.ro.

Inter a condus cu 2-0 în primul sfert de oră, prin golurile reuşite de Barella (min. 2) şi Lautaro Martinez (min. 15). Gazdele au revenit prin Cabral, din penalti, în minutul 33 şi au egalat în minutul 60, prin Ikone. Lautaro Martinez a readus pe Inter în avantaj, cu un penalti transformat în minutul 73. Fiorentina a egalat prin Jovic în minutul 90, dar Inter a înscris golul victoriei în al cincilea minut de prelungire, când a marcat Mkhitaryan.

Inter Milano este pe locul 7 în clasament, cu 21 de puncte. Fiorentina este pe locul 13, cu 10 puncte.