Serie A - Juventus învinge Bologna și se menține pe primul loc

facebook.com
Serie A

Bologna a fost învinsă pe teren propriu de Juventus Torino, într-un meci disputat cu tribunele goale. În urma victoriei de luni seara, Juventus se menţine pe prima poziţie în Serie A, potrivit Mediafax.

Juventus Torino a deschis scorul prin Cristiano Ronaldo, care a transformat un penalty în minutul 23.

Tot în prima repriză, în minutul 36, Paulo Dybala a reuşit să înscrie şi a stabilit scorul final al partidei de la Bologna.

În cea de-a doua repriză, singurul moment notabil a fost în 90+1, când Danilo a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben pentru un fault comis în apropierea propriului careu.

Tot luni, în Serie A s-au disputat meciurile Fiorentina-Brescia, încheiat la egalitate 1-1, şi Lecce – AC Milan. Milanezii s-au impus în deplasare cu scorul de 1-4.

Marţi, urmează să se dispute meciurile Spal - Cagliari, Verona - Napoli, Geno - Parma şi Torino - Udinese.

Juventus se află pe prima poziţie în Serie A, cu 66 de puncte. Pe locul al doilea este Lazio cu 62 de puncte şi un meci mai puţin. Podiumul este completat de Inter Milano cu 57 de puncte.