Serie A - Remiză între AS Roma și Atalanta

facebook.com
Serie A

AS Roma și Atalanta Bergamo au încheiat la egalitate, 1-1, joi seara, în penultima partidă a rundei cu numărul 32 din Serie A. În urma acestui rezultat Atalanta rămâne pe locul 4, cedând locul pe podium torinezilor de la Juventus.

Atalanta a deschis scorul în minutul 26, prin Malinovky, care a șutat din interiorul careului, la vinclul porții lui Lopez.

În minutul 69, Gosens a primit cartonașul roșu și și-a lăsat echipa în 10 oameni.

AS Roma a egalat în minutul 76, prin Fonseca, care a trimis un șut de la mare distanță, reușind un gol cu care va candidat la execuția anului în Serie A.

Pe final, Icardi (AS Roma) a primit două cartonașe galbene, la distanță de un minut, fiind și el eliminat.

S-a încheiat 1-1, punctul obținut de Atalanta nefiind suficient pentru a reveni pe poziția a treia în clasament, cu cele 64 de puncte fiind devansată de Juventus Torino, care are 65. AS Roma, cu 54 de puncte, este pe locul 7.