Simona Halep joacă marți după ora 21:30 cu Marketa Vondrousova, în optimile de finală ale turneului de la Indian Wells

Twitter/ WTA
Simona Halep

Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, va evolua, marţi, după ora 21.30, cu Marketa Vondrousova din Cehia, locul 61 WTA, în optimile de finală ale turneului de categorie Premier Mandatory de la Indian Wells, informează News.ro.

Partida este a doua de pe terenul 2, după întâlnirea dintre Kei Nishikori şi Hubert Hurkacz, de pe tabloul masculin, care începe la ora 20.00.

Tot marţi, perechea Raluca Olaru/ Darija Jurak (România/Croaţia) va juca împotriva cuplului Gabriela Dabrowski / Yifan Xu (Canada/China), cap de serie numărul 5, în sferturile de finală ale probei de dublu feminin. Meciul este pe terenul 6, de la ora 23.00.

Miercuri dimineaţă, echipa Horia Tecău / Jean Julien Rojer (România/Olanda) va evolua cu cu perechea Novak Djokovici / Fabio Fognini (Serbia/Italia), tot în sferturi, la dublu masculin. Partida este ultima de pe terenul 3, după patru meciuri de simplu masculin.