Situație FĂRĂ PRECEDENT - Poli Iași pierde la masa verde meciul cu Viitorul pentru că s-a stricat nocturna

poli iasi

Meciul Poli Iapi – FC Viitorul, contând pentru etapa a noua a Ligii I, a fost declarat încheiat de centralul Horia Mladinovici, în minutul 54, după ce nocturna stadionului din Iaşi s-a stins din nou. Astfel, cei de la Poli Iași vor pierde meciul la masa verde, deși conduceau cu scorul de 2-1.

Meciul începuse cu aproape o oră întârziere, din cauza problemelor cu nocturna.

Nocturna s-a stins în minutul 54, imediat după un gol al ieşenilor, prin care gazdele preluat conducerea cu 2-1. Anterior, au marcat Dobrosavlevici pentru FC Viitorul, în minutul 20, şi Zajmovic, în minutul 52, pentru Poli Iaşi.