Sparta Praga, cu Niță, Stanciu și Vătăjelu pe teren, a fost egalată în minutul 87, în campionatul Cehiei

Florin Niță

Formaţia Sparta Praga a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 1-1 (1-0), în meciul cu Karvina, din etapa a XX-a a primei ligi a campionatului ceh de fotbal.

Kanga a deschi scorul, în minutul 24, pentru oaspeţi, în tmp ce Wagner a egalat, în minutul 87.

La Sparta, portarul Florin Niţă a fost titular şi a jucat tot meciul. Mijlocaşul Nicolae Stanciu a fost şi el titular, fiind schimbat în minutul 89, iar mijlocaşul Bogdan Vătăjelu a intrat în minutul 74.

Echipa românilor este pe locul 4, cu 34 de puncte, la egalitate cu Slovan Libercec, dar cu un golaveraj mai bun. Liberec nu a jucat încă în această etapă, anunță News.ro.