'Sunt singurul român public care a câștigat alegerile în America'

Autor: Cristi Șelaru, Redactor

Publicat: 09-11-2016

Actualizat: 09-11-2016

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Mircea Badea n-a avut nicio emoție în legătură cu alegerile din Statele Unite. Celebrul jurnalist salută victoria republicanului devenit cel de-al 45-lea președinte al Americii. "Savurez momentul: sunt singura voce publica din Romania favorabila lui Trump inainte de alegeri.", a scris Mircea Badea pe blog-ul său.

Citește și: Marile VEDETE au replicat după ce Trump a fost ales președinte: Pe ce planetă 'emigrează' Cher

"Acum trei luni spuneam ca toti propagandistii securisti care il injura pe Trump, de la Hotnews la ziare.com, de la Realitatea la Digi, isi vor ingiti cuvintele si il vor pupa in fund dupa alegeri.

Acum o luna afirmam ca Trump nu e un om al sistemului. Din fericire, sistemul a pierdut in SUA.

Acum zece zile spuneam ca as vota cu Trump.

Nu stiu cum va fi cu Trump, dar situatia devenise, pe planeta si in Romania, absolut insuportabila.

Deocamdata, savurez momentul:sunt singura voce publica din Romania favorabila lui Trump inainte de alegeri. Putem considera ca am castigat alegerile in SUA", a scris Mircea Badea pe blog.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri