Superliga: FC Voluntari şi FC Argeş au încheiat fără gol meciul din etapa a 29-a

Superliga

Echipa FC Voluntari a terminat la egalitate luni, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia FC Argeş, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii. Nemec a ratat un penalti pentru ilfoveni, informează News.ro.

Gazdele au irosit un penalti în prima repriză. Arbitrul Istvan Kovacs a dictat lovitură de pedeapsă pentru Voluntari, în minutul 16, după ce Jobello l-a faultat pe Nemec în careu, însă acelaşi Nemec a trimis balonul peste transversală şi scorul a rămas alb. FC Argeş nu a mai câştigat în Superligă din luna octombrie, având 13 meciuri consecutive fără victorie.

Cu acest rezultat, FC Voluntari este pe locul 9 în clasamentul Superligii, cu 33 de puncte, iar FC Argeş rămâne pe penultimul loc, al 15-lea, cu 27 de puncte.

FC VOLUNTARI: M. Popa – Ricardinho (Merloi 77), Matricardi, Armaş, Aliji - C. Costin, Raţă, Ulrich Meleke, Helder Tavares (M. Răduţ 63) – Nemec (Dumiter 63), Marcelo Lopes (D. Florea 90). ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

FC ARGEŞ: Straton - Jakolis, M. Constantin, Turda, Rizzi - Meza Colli, Njike (Bertrand 80) - Creţu, Koubemba, Jobello (I. Şerban 41) – Garita (Tîrcoveanu 80). ANTRENOR: Marius Croitoru

Cartonaşe galbene: U. Meleke 39 / Turda 2, Njike 31, Mezza Colli 69, Bertrand 84

Arbitri: Istvan Kovacs - Marius Mihai Marica, Ferencz Tunyogi - Andrei Moroiţă

Arbitri VAR: Andrei Antonie - Vasile Marinescu

Observator: Adrian Comănescu