SURPRIZĂ în Cupa României: Rapid a fost ELIMINATĂ, în Giulești, de Turris-Oltul Turnu Măgurele, echipa fiului lui Liviu Dragnea

Inquam Photos / Octav Ganea
Inquam Rapid Turnu Magurele

Rapidul a fost eliminată din Cupa României! Turris-Oltul Turnu Măgurele, echipa finanțată de fiul lui Liviu Dragnea, s-a impus chiar în Giulești, cu 2-0! Primul gol al partidei a fost înscris de Dragu în minutul 76. Teleormănenii, care joacă tot în Liga a III-a, au dat lovitura în ultimul minut de joc prin Mario Mihai, împrumutat de la FCSB.

La meci a asistat și Valentin Dragnea, alături de soția sa. De alfel, liderul PSD e un fan declarat al Rapidului.

Meciul a fost întrerupt timp de aproximativ cinci minute din cauza petardelor şi torţelor aruncate pe teren de suporteri.

Fanii rapidişti aflaţi la peluză au fost cei care au aruncat cu mai multe torţe şi petarde, începând aproximativ din minutul 50. Jocul s-a reluat după ce suporterii au încetat să mai arunce cu torţe.