SURPRIZĂ în grupa României din preliminariile CM 2018

polonia

Prima etapă din preliminariile Campionatului Mondial de Fotbal din 2018 aduce și prima surpriză în grupa România. Favorită certă în meciul din Kazakhstan, naționala Poloniei a reușit doar un egal, 2-2, după ce a condus cu 2-0 la pauză.

Polonia a avut 2-0 în Kazakhstan, după golurile lui Kapustka (9) și Lewandowski (35), dar s-a văzut egalată prin "dubla" lui Khizhnichenko (51) și (58).

În celălalt meci al grupei E, Danemarca a câștigat la limită meciul cu Armenia, scor 1-0, deși a dominat partida de la un capăt la celălalt. Unicul gol al meciului a fost înscris în minutul 17 de Eriksen, care a irosit un penalty în minutul 72.

România debutează împotriva reprezentativei din Muntenegru, de la ora 21.45, pe Cluj Arena.

Vezi și: Anunțul unui ministru: Prezență surpriză la meciul România-Muntenegru