Cel puţin zece oameni şi-au pierdut viaţa şi alţii au fost răniţi miercuri după ce un tren a deraiat în apropiere de oraşul Tabas, din centrul Iranului, informează media oficiale preluate de AFP şi Xinhua, scrie AGERPRES.
"Zece persoane au murit şi alte câteva au fost rănite în accident", a declarat purtătorul de cuvânt al serviciilor naţionale de salvare iraniene Mojtaba Khaledi, citat de televiziunea de stat.
Dintre răniţi, 12 sunt în stare critică şi au fost transportaţi la spital, a adăugat acesta.
Tragedie în Iran: Cel puţin 10 morţi după ce un tren a deraiat în centrul ţării
Articole Similare

27
Misiune de maximă importanță: Trump își trimite oamenii la Moscova, respectiv la Kiev, penutru a obţine aprobarea planului de pace
27

15
Israelul a primit, prin intermediul Crucii Roșii, un sicriu ce conține trupul unui ostatic din Gaza
15

20
Poliția din Paris a arestat trei persoane suspectate de spionaj în favoarea Rusiei
20

255
LIVE TEXT - Război în Ucraina: Oficialii americani afirmă că Ucraina a acceptat acordul
255

123
VIDEO Ce se întâmplă cu adevărat în mașina de spălat vase: apa maro din interiorul aparatului a șocat internetul
123

276
Marea Britanie pregătește un nou plan de pace pentru Ucraina - Premierul britanic îi convoacă pe aliaţii Kievului
276

45
Volodimir Zelenski anunță că negocierile cu Statele Unite privind noul document de securitate avansează
45

586
Un om a călătorit aproape trei decenii ca să descopere cele mai înfricoșătoare locuri de pe Pământ
586

686
Zelenski se declară pregătit să discute subiectele sensibile cu Trump și cere implicarea Europei
686

28
Pete Hegseth vizitează miercuri Republica Dominicană, pe fondul crizei SUA-Venezuela
28

2.542
Românii nu mai pot intra în Marea Britanie pur și simplu. Documentul obligatoriu de care vor avea nevoie din 2026
2.542

809
Presa ungară anunță o întâlnire între Viktor Orban și Vladimir Putin
809

578
Problemele continuă pentru 'motorul economic al Europei': Economia continuă să bată pasul pe loc
578


















Comentează