Țucudean revine la CFR Cluj în egalul, 0-0, cu Gaz Metan Mediaș

George Țucudean Viitorul Poli Iași

Formaţia CFR Cluj a remizat, sâmbătă seară, în deplasare, scor 0-0, cu echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a XXIV-a a Ligii I.

Ţucudean, revenit la un joc oficial după o pauză lungă cauzată de problemele la inimă, a jucat pe final, din minutul 81.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – De Moura, Larie, Constantin, Velisar – Droppa, Popa, Fofana (Diakota ’88) – Hora (Cardoso ’72), S. Buş, Ciocan (Chamed ’11). Antrenor: Edward Iordănescu

CFR Cluj: Sandomierski – Burcă, Vinicius, Boli, Camora – Itu (Rondon ’31), Bordeianu, Djokovic – Deac, Omrani (Ţucudean ’81), Costache (Petrila ’67). Antrenor: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: De Moura ’70, Constantin ‘84 / Vinicius ‘86

Arbitri: Andrei Chivulete - Valentin Avram, Andrei Constantinescu - Andrei Antonie

Observatori: Cristian Nica, Adrian Ionescu