Informație de ultimă oră. Marius Iacob, procuror-şef adjunct al DNA, va fi audiat, astăzi, la Parchetul General în dosarul deschis de procurori după plângerea depusă de omul de afaceri Sebastian Ghiță pe numele fostei șefe a DNA, Laura Codruța Kovesi, care i-ar fi cerut bani pentru plata transportului lui Nicolae Popa din Indonezia. Iacob ar urma să ajungă la PG la ora 11. Procurorii îi vor cele explicații privind procedura de extrădare a fostului director al FNI.
ULTIMĂ ORĂ Adjunctul șefului DNA va fi AUDIAT la Parchetul General după plângerea lui Sebastian Ghiță
Explorează subiectul
București
13°C
Articole Similare

66
Un pariu foarte riscant: ce șanse sunt ca blocada impusă de SUA asupra Iranului să funcționeze
66

856
Primele consecințe ale alegerilor din Ungaria: Promisiunea lui Zelenski pentru Budapesta
856

1.181
China este cea mai afectată putere de blocada impusă de SUA în Strâmtoarea Ormuz și reacționează furibund: Este un periculos și iresponsabil!
1.181

1.386
Lovitură pentru bănci? Proiectul care ar putea aduce bani înapoi românilor afectați de ROBOR
1.386

1.717
Coaliția, la un pas de ruptură. Kelemen Hunor mizează pe un compromis de ultim moment între PSD și PNL
1.717

1.626
Ministrul de Externe al României a sunat în Pakistan pentru a afla care este stadiul negocierilor dintre SUA și Iran: Acordul este unul fragil
1.626

6.350
La Washington se negociază un proiect uriaș pentru România: Ar fi o premieră mondială stabilită în țara noastră
6.350

3.812
Donald Trump anunță o moment crucial al războiului din Iran: S-ar putea ceva în următoarele 2 zile
3.812

1.810
Marco Rubio vorbește despre o 'oportunitate istorică' pentru pace: Primele discuții directe Israel–Liban
1.810

9.688
Polonezii se uită siderați către România și răsuflă ușurați: 'Bine că nu e la noi!'
9.688

1.500
Băsescu critică dur strategia SUA: „Este o greșeală”. „Nu poate decât să tensioneze relaţiile cu aliaţii din Extremul Orient”
1.500

4.613
Donald Trump, prima reacție după înfrângerea suferită de Viktor Orban: "Era prietenul meu, dar nu au fost alegerile mele"
4.613

6.315
VIDEO UPDATE Incendiu devastator în Constanța: Arde un bloc întreg. A fost activat Planul Roșu de Intervenție
6.315
















Comentează