ULTIMA ORĂ - VICTORIE după victorie la Fed Cup: Irina Begu o ÎNVINGE pe canadiana Bianca Andreescu

Irina Begu

Irina-Camelia Begu, locul 37 WTA, a învins-o, sâmbătă, cu scorul de 6-3, 6-7(4),6-2 pe Bianca Andreescu, locul 173 WTA,  în al doilea meci al întâlnirii România - Canada, care se dispută la Cluj-Napoca, în Grupa Mondială II a Cupei Federaţiei.

Citeşte şi: ULTIMA ORĂ - Tăriceanu, atac DEVASTATOR la adresa liberalilor: 'PNL, o fată în casă a statului paralel...' / VIDEO

A fost un meci strâns, Begu cedând al doilea set jucătoarei canadiene de origine română, Bianca Andreescu. Begu a luptat însă până la capăt şi şi-a luat revanşa, câştigând setul decisiv.

Echipa învingătoare din această întâlnire va juca, în 21-22 aprilie, barajul pentru promovarea în primul eşalon valoric al FedCup, iar învinsa va evolua pentru menţinerea în Grupa Mondială II.