Două femei au fost rănite şi duse la spital, luni, după ce maşina cu care circulau a fost acroşată de un tren în apropierea localităţii Gara Roşieşti.
La faţa locului au intervenit două autospeciale din cadrul SMURD, care le-au preluat pe cele două victime, surori, pentru a le transporta la Spitalul Judeţean de Urgenţă Vaslui, informează Agerpres.
"În cursul zile de luni, la ora 11,52, a fost primită o sesizare la numărul de urgenţă 112, cu privire la producerea unui eveniment rutier pe DJ 244A, în proximitatea localităţii Gara Roşieşti, comuna Roşieşti, la o trecere la nivel cu calea ferată, dublă şi fără bariere. Un autoturism, înmatriculat în judeţul Vaslui, condus de către o femeie de 31 de ani, a fost acroşat de trenul InterRegio Bucureşti - Iaşi. În autoturism se mai afla, în calitate de pasager, o femeie de 28 de ani. În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a ambelor femei. Acestea urmează a fi transportate la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale", a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Vaslui, Bogdan Gheorghiţă.
Poliţiştii efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier.
Un tren care plecase din București a lovit o mașină: două surori se aflau în autovehicul
Explorează subiectul
Articole Similare

400
Mitul siguranței germane, făcut praf: cum a fost posibil cel mai spectaculos jaf bancar din ultimii ani în Germania
400

465
Valentine’s Day cu cătușe la Iași: tânăr de 21 de ani, arestat după ce a „livrat” droguri prin metoda dead drop
465

1.672
VIDEO Atac ucrainean de amploare asupra unui port rusesc de la Marea Neagră
1.672

1.644
Revenire surpriză pe piața din România: Uber readuce un serviciu major la care renunțase în urmă cu șase ani
1.644

1.714
Viktor Orban: „A răspândi frica față de Vladimir Putin este primitiv și lipsit de seriozitate. Bruxellesul e o sură de pericol iminent!”
1.714

2.188
Numele unei judecătoare CCR, folosit de ucraineni într-o fraudă: firmă „furată” prin acte depuse doar online
2.188

1.423
Pedro Sanchez, avertisment pentru marile puteri ale lumii: "Reînarmarea nucleară nu ne va proteja de Vladimir Putin"
1.423

1.301
Bolojan încă nu a redus comisia pentru investiții străine: restructurarea promisă din iulie vine abia prin OUG
1.301

3.891
VIDEO De la „escrocul” Trump la cel mai important aghiotant pentru președintele SUA: cine e, de fapt, Marco Rubio, posibil viitor președinte american?
3.891

4.092
Incident la Jocurile Olimpice: un român a rupt clanța vestiarului și a blocat Germania înainte de aurul olimpic la sanie
4.092

3.456
VIDEO Barack Obama și soția sa, prezentați ca maimuțe într-un videoclip distribuit de Trump: reacția fostului președinte
3.456

2.397
Nu e lipsă de educație! Motivul real pentru care unii oameni nu simt deloc rușine
2.397

2.715
Unde se află cea mai modernă stație de autobuz din România. Vei rămâne uimit când vei afla ce facilități are
2.715

















Comentează