Vaccinare obligatorie la CNN - Trei angajați au fost concediați

Autor: Florin Pușcaș

Publicat: 06-08-2021

Actualizat: 06-08-2021

Article thumbnail

Sursă foto: cnn.com

Postul CNN a concediat trei angajaţi pentru că au încălcat politica prin care aceştia trebuie să se vaccineze contra Covid-19, scrie independent.co.uk, potrivit news.ro.

Jeff Zucker, şeful CNN, le-a reamintit angajaţilor că vaccinarea este obligatorie dacă se întorc la birou sau merg pe teren unde intră în contact cu alţi angajaţi.

"Vreau să fiu clar - avem toleranţă zero în privinţa acestei politici", a scris Zucker, preşedinte al departamentului de ştiri şi sport pentru WarnerMedia.

Majoritatea birourilor CNN sunt deja deschise, iar Zucker a spus că mai mult de o treime din membrii personalului de la ştiri s-au întors la serviciu.

El a mai a spus că masca va fi necesară în birourile din Atlanta Washington şi Los Angeles atunci când oamenii nu mănâncă, nu beau sau sunt într-un spaţiu privat închis.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri