Victorie pentru FCSB, în ultimul amical din Olanda

Inquam Photos / Bogdan Buda
Inquam coregrafie FCSB steaua

Formaţia FCSB a învins, vineri, cu scorul de 2-1, cu echipa Al Gharafa, în ultimul meci din cadrul stagiului de pregătire din Olanda, în care golul victoriei a fost marcat în minutul 90+1, informează news.ro

Echipa bucureşteană a deschis scorul prin Dennis Man, în minutul 17, şi a mai marcat în minutul 90+1, prin Jakolis.

Pentru Al Gharafa a înscris Wesley Sneijder ’32.

FCSB a început jocul în următoarea formulă: Bălgrădean - Benzar, Planic, Bălaşa, Morais - Qaka, Popescu, Teixeira - Man, Tănase, Coman. Pe lista rezervelor s-au aflat Ducan, Vlad, Pintilii, Nedelcu, Filip, Gnohere, Stoica, Moruţan, Toma, D. Benzar, Dumitru şi Jakolis.

Partida era programată la ora 19.00, dar a început cu jumătate de oră mai târziu, din cauza unei întârzieri a formaţiei din Qatar.