Victorii pentru Inter şi AC Milan, în Serie A

facebook.com
Serie A

Echipele Inter Milano şi AC Milan au obţinut victorii la limită sâmbătă seara, în etapa a 6-a din Serie A.

Pe stadionul "Giuseppe Meazza", Inter s-a impus cu 1-0 în faţa celor de la Torino, singurul gol al partidei fiind marcat târziu, în minutul 89, de Marcelo Brozovic.

Jucând în deplasare, pe Stadio "Luigi Ferrari", AC Milan, cu portarul Ciprian Tătăruşanu pe banca de rezerve, a trecut cu 2-1 de Sampdoria, însă a terminat partida în zece oameni, potrivit Agerpres.

Junior Messias a deschis scorul pentru Milan în minutul 6, Filip Duricic a egalat în minutul 57, pentru ca Olivier Giroud să marcheze golul victoriei, din penalty, în minutul 67. În minutul 47, Rafael Leao a văzut cartonaşul roşu.

Într-o altă partidă disputată sâmbătă, Napoli a învins cu 1-0 pe Spezia prin reuşita din minutul 89 al lui Giacomo Raspadori.

Celelalte partide ale etapei se vor disputa duminică şi luni.

În clasament, podiumul este format momentan din Napoli, AC Milan şi Atalanta, primele două echipe având câte 14 puncte, iar a treia 13 puncte.