VIDEO | A început nebunia la Napoli: Urmașii lui Maradona au scris istorie și au cucerit al 3-lea titlu din istoria clubului

Napoli

Formaţia Napoli a câştigat, joi seară, pentru a treia oară titlul în Italia, după ce a remizat în deplasare cu Udinese, scor 1-1, în etapa a 33-a a Serie A.

Cu cinci etape înainte de finalul sezonului, Napoli are 80 de puncte, în timp ce echipa de pe locul doi, Lazio, are 64 de puncte.

Joi, Udinese a deschis scorul prin Lovric, în minutul 13. Pentru Napoli a înscris Osimhen, în minutul 52. Imediat după fluierul final, suporterii au invadat terenul pentru a se bucura alături de echipă.

Napoli a mai câştigat trofeul în Italia în 1987 şi 1990

Peste 55.000 de fanii ai lui Napoli au urmărit meciul cu Udinese pe stadionul Diego Maradona și au declanșat ”fiesta” la golul lui Osimhen.