VIDEO - Costel Pantilimon, UMILIT de Liverpool, pe Anfield Road

Costel Pantilimon

Costel Pantilimon și echipa sa, Watford, au avut o seară de coșmar pe Anfield Road! Aceștia au fost umiliți de Liverpool cu 6-1. După victoria cu Watford, cormoranii au urcat pe prima poziție în clasament.

Portarul Costel Pantilimon a beneficiat de accidentarea brazilianului Heurelio Gomes și a intrat pe teren în minutul 33, la scorul de 0-2. Echipa lui Jurgen Klopp a reușit să marcheze de patru ori în poarta apărată de Pantilimon, anunță Hotnews.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Mane '27, '60, Coutinho '30, Can '43, Firmino '57 și Wijnaldum '90+1, în timp ce pentru oaspeți a înscris Janmaat, în minutul 75.