Vom produce aparate de cafea la Mădăras (Bihor) - Ce gigant al electrocasnicelor investeşte în România

Autor: Florin Pușcaș

Publicat: 07-02-2020

Actualizat: 07-02-2020

Article thumbnail

Sursă foto: www.hifistore.ro

Grupul De'Longhi anunţă achiziţia unui nou centru de producţie în România, în localitatea Mădăras, judeţul Bihor, unde intenţionează să angajeze 500 de persoane, potrivit news.ro.

Platforma industrială are 25.000 mp, iar o parte dintre echipamentele existente vor fi folosite în viitoarea activitate de producţie.

”Tranzacţia este menită să sprijine creşterea organică urmărită de grup pentru principalele pieţe, în concordanţă cu strategia de reducere a timpului de producţie şi livrare a produselor companiei, menţinând acelaşi nivel ridicat de calitate şi control al producţiei”, se arată în comunicat.

Citeşte şi: Protestul din instanțe LUNGEȘTE AGONIA ex-colonelului SRI Daniel Dragomir - Judecata în complet de divergență a fost amânată

În această nouă locaţie, compania va angaja peste 500 de persoane şi, având la bază experienţa de la Cluj, va consolida prezenţa grupului în regiune.

Cu o cifră de afaceri de peste 2 miliarde de euro, Grupul De’Longhi este activ în proiectarea, fabricarea şi distribuţia aparatelor de preparare a cafelei, a aparatelor de gătit, a aparatelor de aer condiţionat şi radiatoarelor, precum şi a aparatelor de îngrijire a domiciliului.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri