Steaua a fost eliminată din preliminariile Ligii Campionilor de Partizan Belgrad

Steaua nu a rezistat în preliminariile Ligii Campionilor! Campioana României a fost eliminată în turul 3 preliminat de omoloaga din Serbia, Partizan Belgrad. După 1-1 la București, sârbii s-au impus cu 3-2 la Belgrad.

Partizan a deschis scorul în minutul 8, prin Babovic. Muniru a egalat repede, peste numai 3 minute. Steaua a condus cu 2-1 la pauză, după reușita lui Hamroun, din minutul 33.

Partizan a marcat un gol la scorul de 2-1, dar arbitrii l-au anulat pentru offside.

În minutul 48, Partizan a primit un penalti. Varela a fost eliminat, dar Bojinov a ratat de la punctul cu var. În minutul 60, Partizan a egalat prin Jevtovic, al cărui şut este deviat de Papp.

În minutul 68, Tade a înscris pentru Seaua, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid. Sârbii au marcat golul calificării în minutul 69 , prin Zivkovic.