Accident pe DN7 - S-au format coloane de 1,5km

Autor: George Traicu

Publicat: 23-11-2020

Actualizat: 23-11-2020

Article thumbnail

Sursă foto: lapresse.tn

Un accident în care au fost implicate două mașini a avut loc luni pe DN7, în apropierea orașului Râmnicu Vâlcea. Două mașini s-au ciocnit, iar una a fost proiectată într-un stâlp de electricitate care a căzut pe șosea.

Potrivit Centrului Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române, accidentul a avut loc pe DN7 Râmnicu Vâlcea-Sibiu, la kilometrul 175, în apropierea municipiului Râmnicu Vâlcea.

Două mașini au fost implicate în accident, iar una dintre ele a fost proiectată într-un stâlp de electricitate, care a căzut pe partea carosabilă.

Din primele date, un bărbat de 29 de ani, șofer al uneia dintre mașini, a fost rănit. Potrivit ISU Vâlcea, acesta a fost transportat la Unitatea Primiri Urgențe Vâlcea pentru investigații suplimentare.

IPJ Vâlcea anunță că traficul în zonă se desfășoară alternativ, fiind formate coloane de aproximativ 1,5 km pe fiecare sens.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri