ACS Poli Timişoara a fost învinsă, acasă, 3-2, de FC Voluntari: Bănățenii au jucat în 10 oameni din minutul 55 - VIDEO

voluntari astra

Formaţia FC Voluntari a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 3-2, echipa ACS Poli Timişoara, într-un meci din etapa a opta a play-out-ului Ligii I. Gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 55.

Au marcat Artean ’60 (penalti) şi Roman ‘76 pentru gazde, respectiv Benzar ‘7, Marinescu ’44 (penalti) şi Bălan ’65 pentru oaspeţi.

Vezi golurile AICI

Adrian Mutu nu a stat pe banca oaspeţilor, fiind suspendat, scrie news.ro.

În minutul 55, gazdele au rămas în imnferioritate numerică, Alin Şeroni fiind eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben.

ACS Poli Timişoara: Straton – Haruţ, Melinte, Cânu, Raţ – Munteanu, Artean, Enescu (Şeroni ’19), Ciucur (Ţigănaşu ’46) – Drăghici (Popovici ’78), M. Roman. Antrenor: Adrian Neaga

FC Voluntari: Balauru – Pleaşcă, C. Achim, Horj, Bucurică – Novac, Sânmărtean (Lazăr ’78) – G. Deac (Căpăţână ’66), Marinescu (Ivanovici ’69), D. Benzar – Ad. Bălan. Antrenor: Adrian Mutu.

Cartonaşe galbene: Melinte ’18, Şeroni ’35, ’55, Cânu ’60, Munteanu ‘69 / Horj ’31, Bucurică ’82, Novac ‘85

Cartonaş roşu: Şeroni ‘55

Arbitri: Sebastian Colţescu – Octavian Şovre, Valentin Avram – Marian Alexandru Barbu

Observatori: Octavian Goga, Aron Huzu