ACS Poli, victorie mare în faţa lui Juventus: Daniel Opriţa, în pericol / VIDEO

Concordia Chiajna ACS Poli

Pe o vreme sufocantă, ACS Poli Timișoara a obținut a doua victorie din acest sezon, învingând-o pe Juventus București cu 2-1. Primul gol al partidei a venit în minutul 9: Mailat a pătruns în careu, i-a pasat lui Alexandru Munteanu, iar acesta a finalizat cu exteriorul în poarta lui Stoian.

VIDEO CU GOLURILE

Timișorenii și-au mărit avantajul în minutul 68, când Mailat a finalizat superb din interiorul careului la capătul unei faze lucrate. Oaspeții au redus din diferență în minutul 90, când Țâră a marcat frumos cu capul după centrarea lui Călințaru. ACS Poli acumulează șase puncte, urcă pe locul șase, în timp ce Juventus rămâne pe penultimul loc, cu un singur punct strâns în patru etape.