Adrian Stoian, pasă de gol la Atalanta - Crotone, scor 5-1: Ștefan Radu a fost umilit acasă de echipa lui Vlad Chiricheș

Ștefan Radu Lazio

Formaţia Crotone, la care evoluează Adrian Stoian, a fost învinsă, miercuri, în deplasare, cu scorul de 5-1, de echipa Atalanta, într-un meci din etapa a cincea a campionatului Italiei, în care jucătorul român a fost autorul unei pase decisive.Tot miercuri, Napoli a învins echipa lui Ştefan Radu, Lazio, cu scorul de 4-1, iar Juventus s-a impus în faţa Fiorentinei cu 1-0.

La partida Atalanta - Crotone, Stoian a intrat pe teren la oaspeţi în minutul 9 şi a pasat decisiv la golul marcat de Tumminello în minutul 70, anunță News.ro.

Rezultate din Serie A:

Lazio Roma – Napoli 1-4

Au marcat: De Vrij ’29 / Koulibaly ’54, Callejon ’56, Mertens ’59, Jorginho ‘90+2 (penalti)

Ştefan Radu a fost integralist la Lazio şi a primit un cartonaş galben în minutul 21. Vlad Chiricheş nu a jucat la echipa oaspete, din cauza unei probleme la piciorul drept.

AC Milan – SPAL 2-0

Au marcat: Rodriguez ’26 (penalti), Kessie ’61 (penalti)

Atalanta – Crotone 5-1

Au marcat: Petagna ‘5, Caldara ’25, Ilicic ’38, Gomez ’62, ’74 (penalti) / Tumminello ’70

A marcat: Mandzukic ‘52

În minutul 66, de la Fiorentina a fost eliminat Badelj.

Udinese – Torino  2-3

Au marcat: De Paul ’48 (penalti), Lasagna ‘75 / Belotti ‘9, Hallfredsson ’30 (autogol), Ljajic ‘67