Antrenorul lui Aston Villa, Unai Emery, va vorbi cu argentinianul Emiliano Martinez, portarul echipei sale, despre felul cum a sărbătorit acesta câştigarea Cupei Mondiale din Qatar, informează L'Equipe, potrivit Agerpres.
În timpul paradei jucătorilor argentinieni, după victoria din finala cu Franţa, Emiliano "Dibu" Martinez a fost văzut ţinând în mână o păpuşă reprezentând un copil, al cărui chip era acoperit de o fotografie a lui Kylian Mbappe. Martinez a fost chiar ironic la adresa starului francez, autor a trei goluri, cântând la vestiar: "Un minut de reculegere... pentru Mbappe", înainte de a fi urmat de coechipierii săi.
Obişnuit cu provocările, Martinez va avea o discuţie cu antrenorul său de la Aston Villa, Unai Emery, atunci când va reveni la echipa de club.
"Când simţi o emoţie puternică, este greu să te controlezi. Voi vorbi cu el săptămâna viitoare despre felul cum a sărbătorit. Îl respect acolo, este cu echipa naţională. După aceea, va fi cu noi şi va fi responsabilitatea noastră. Putem vorbi despre asta", a declarat vineri Emery într-o conferinţă de presă.
Antrenorul lui Aston Villa va vorbi cu argentinianul Emiliano Martinez despre felul cum a sărbătorit câştigarea CM 2022
Explorează subiectul
Articole Similare

60
Precizările Comisiei Centrale a Arbitrilor după meciul Petrolul – FC Argeș
60

75
Dennis Man a marcat pentru PSV, învinsă FC Volendam în Eredisivie
75

10
Legenda NBA, Chris Paul, şi-a anunţat retragerea
10

43
Dănuţ Coman faace scandal după Petrolul-FC Argeş: Să ne spună clar şi ne oprim: jucăm în play-out şi gata! Îşi bat joc de noi şi de munca noastră
43

57
Victorie importantă pentru Petrolul cu FC Argeş
57

99
Chivu i-a lăsat fără cuvinte pe jurnaliștii italieni: Încă vorbim despre aceleași lucruri și ne plângem mereu
99

75
Chinul nu s-a încheiat. Lindsey Vonn spune că mai are nevoie de cel puţin încă două operaţii
75

83
TAS a dat verdictul. A respins apelul ucraineanului descalificat din cauza unei căşti comemorative
83

1.326
Ana Bărbosu va fi apărată de avocatul Simonei Halep. După ce a pierdut medalia olimpică, acum gimnasta riscă să fie suspendată
1.326

49
Oţelul Galaţi, după ce Tribunalul Galaţi a dispus la 4 februarie deschiderea procedurii insolvenţei: Decizia a fost suspendată
49

20
Tricolorele la snowboard cross: Kata Mandel - locul 24, Henrietta Bartalis - locul 31
20

22
Athletic Bilbao a primit interzis la transferuri până în 2028
22

43
Europarlamentarii cer reintegrarea ucraineanului Vladislav Heraskevich în competiţia de skeleton de la JO
43

















Comentează