Armenia - România 0-5, în preliminariile CM 2018

fotbal tv

Naționala de fotbal a României a surclasat formația Armeniei cu scorul de 5-0 (4-0), sâmbătă, la Erevan, pe Stadionul Vazghen Sargsian, în Grupa E a preliminariilor Cupei Mondiale de fotbal din 2018.

Vezi și: Răsturnare de situație în cazul morții lui Sebastian Papaiani

Armenia - România 0-5
Au marcat: B. Stancu 4' -pen., Ad. Popa 10', R. Marin 12', Stanciu 29', Chipciu 60'
Cartonaș Roșu: Malakian 3'

România a început bine și a marcat în minutul 3, din penalty, prin Bogdan Stancu. La faza premergătoare, Malakian a fost eliminat pentru henț.

Adi Popa, în minutul 10, și Răzvan Marin, în minutul 12, au majorat scorul, iar România se desprinde în câștigătoare.

Vezi și: STRENOGRAME INCENDIARE Cum se lăuda finul Elenei Udrea că poate influența presa/ UPDATE

Scorul pauzei, 4-0, a fost stabilit de Nicolae Stanciu, care a marcat cu un șut din mijlocul careului.

După pauză, "tricolorii" nu au mai forțat și au marcat doar o dată, prin Chipciu. Acesta a primit o pasă perfectă de la Marin și a marcat cu un șut de la 10 metri.

Pe final, Daum l-a introdus și pe Dorin Rotariu, care a debutat în tricoul primei reprezentative cu numărul 10 pe tricou.

Tot în grupa noastră, Muntenegru a învins azi în meciul împotriva Kazahstanului, 5-0.