Atalanta a fost învinsă de Fiorentina, scor 1-0, în Serie A. Mihăilă a intrat pe final

Atalanta formatie fotbal

Atalanta a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), de Fiorentina, în etapa a XXVI-a a campionatului italian Serie A, conform news.ro.

Piatek a marcat, în minutul 56.

Malinovsky a înscris şi el, în minutul 61, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid, ceea ce a provocat proteste puternice din partea antrenorului oaspeţilor, Gian Piero Gasperini, care a fost eliminat.

La Atalanta, atacantul Valentin Mihăilă a intrat, în minutul 82, în locul lui Jeremie Boga.

Duminică, se mai joacă meciurile Venzia - Genoa, Inter Milano - Sassuolo şi Udinese - Lazio.

Atalanta rămâne în continuare în afara locurilor de Champions League. Formaţia lui Mihăilă este pe 5, cu 44 de puncte, după AC Milan, 56 de puncte, Inter, 54, Napoli, 53 şi Juventus, 47.

Fiorentina ocupă locul 7, cu 42 de puncte, la egalitate cu Lazio, de pe locul 6.