Atalanta a învins-o clar pe AC Milan, scor 5-0, în etapa 17 din Serie A

facebook.com
Serie A

Atalanta a învins, duminică, pe AC Milan, cu scorul de 5-0, în etapa 17 din Serie A, anunță MEDIAFAX.

Alejandro Gomez a marcat primul gol în minutul 10 al partidei. Gomez și-a finalizat acțiunea individuală cu un șut trimis din interiorul careului. Mario Pasalic a marcat pentru 2-0, în minutul 61. Robin Gosens i-a pasat lui Pasalic care a trimis balonul în colțul din dreapta porții lui Donnarumma. În minutul 63, Josip licic a înscris cu un șut trimis pe partea stângă a porții milanezilor. În minutul 72, același Ilicic a marcat pentru 4-0. Luis Muriel a înscris, în minutul 84, ultimul gol al partidei, șutând din interiorul careului.

Echipele utilizate:

Atalanta: Gollini – Toloi, Palomino, Djimsiti – Castagne, de Roon, Malinovsky, Gosens (Hateboer 88) – Pasalic, Ilicic (Muriel 80) – Gomez (Freuler 88)

AC Milan: Donnarumma – Rodriguez (Calabria 46), Romagnoli, Musacchio, Conti – Bonaventura (Piatek 65), Bennacer, Kessie – Calhanoglu, Leao, Suso (Castillejo 85)

În clasamentul din Serie A, Atalanta se poziționează pe locul 5, cu 31 de puncte, iar AC Milan se află pe locul 10 , cu 21 de puncte.