Atletico Madrid a remizat cu echipa FC Sevilla, într-un meci din etapa a XII-a a campionatului Spaniei

atletico madrid

Formaţia Atletico Madrid a remizat, sâmbătă seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa FC Sevilla, într-un meci din etapa a XII-a a campionatului Spaniei, la care a ratat un penalti, potrivit Mediafax.

Gazdele au deschis scorul prin Vasquez, în minutul 28. Pentru Atletico a înscris Morata, în minutul 60.

Echipa madrilenă a ratat un penalti în minutul 72, prin Diego Costa.

Partida Real Madrid – Betis are loc tot sâmbătă, iar meciurile Real Valladolid – Mallorca, Villarreal – Athletic Bilbao, Osasuna – Deportivo Alaves, Leganes – Eibar, Celta Vigo – Getafe şi Granada – Real Sociedad se vor disputa duminică.