Atletico Madrid s-a calificat în finala Ligii Europa, după ce a învins-o pe Arsenal: Adversară va fi Marseille- VIDEO

captura youtube
europa league

UPDATE  Marseille s-a calificat în finală, după prelungiri. Rolando a dat lovitura în minutul 116 și i-a dus pe francezi în finală.

Finala va avea loc pe 16 mai, pe stadionul Parc Olympique Lyonnais.

Vezi golurile AICI

Atletico Madrid s-a calificat în finala Ligii Europa, după ce a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Arsenal Londra, în manşa a doua a semifinalelor. În tur, la Londra, scorul a fost 1-1.

Golul a fost marcat de Diego Costa, în minutul 45+2.

Vezi golul AICI

În cealălalt meci din semifinale, FC Salzburg a reuşit, după 90 de minute, acasă, să refacă diferenţa cu care a pierdut ca la Marsilia, în partida cu Olympique, 2-0, astfel că partida a intrat în prelungiri.

Au marcat Amadou Haidara, în minutul 53 şi Bouna Sarr, autogol, în minutul 65.