Austria – România, scor 1-1, la pauză: Pentru tricolori a marcat Alibec, Deac a părăsit terenul accidentat

Inquam Photos / Octav Ganea
Inquam România Suedia fotbal nationala

Reprezentativa României este la egalitate cu naţionala Austriei, scor 1-1, la pauza meciului contând pentru etapa a doua a grupelor Ligii Naţiunilor, pe Wörthersee Stadion din Klagenfurt, anunță news.ro.

Tricolorii au marcat prin Denis Alibec, în minutul 3. Alibec a înscris cu un şut de la marginea careului.

Austriecii au egalat în minutul 17, prin Baumgartner.

Ciprian Deac a părăsit terenul în minutul 40, pe targă, accidentat. El a fost înlocuit cu Iancu.