Barcelona rămâne fără înfrângere în LaLiga, după 4-2 cu Real Sociedad: Catalanii au revenit de la 0-2

Leo Messi

FC Barcelona a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 4-2, echipa Real Sociedad, într-un meci din etapa a XIX-a a campionatului Spaniei, în care a revenit de la 0-2.

Gazdele au deschis scorul prin Willian Jose, în minutul 11, şi în minutul 34 au mai înscris un gol, prin Juanmi.

FC Barcelona a revenit însă şi s-a impus datorită golurilor marcate de Paulinho ’39, Luis Suarez ’51, ’71 şi Messi ’85, anunță News.ro.

Ultima partidă a etapei, Betis Sevilla – Leganes, este programată luni.

FC Barcelona este lider în clasament, cu 51 de puncte – 16 victorii, trei remize.Pe locul doi se află Atletico Madrid, cu 42 de puncte.