Bayern Munchen a umilit-o pe Dusseldorf, pe propriul teren: Rezultatele zilei de sâmbătă din Bundesliga

Bayern Munchen

Bayern Munchen s-a impus, sâmbătă, cu scorul de 4-0, în fața lui Dusseldorf, în etapa 12 din Bundesliga.

Benjamin Pavard a deschis scorul, în minutul 11, trimițând balonul în poarta lui Steffen, după o acțiune începută de la o lovitură de la colțul terenului. Pentru 2-0, a marcat Corentin Tolisso, în minutul 27, după o eroare a apărării lui Dusseldorf. Serge Gnabry a marcat al treilea gol al partidei, în minutul 34, după pasă a lui Thomas Muller. Ultimul gol al partidei a fost marcat, în minutul 70, după ce Robert Lewandowski a centrat balonul în interiorul careului, iar Philippe Coutinho a trimis balonul în poarta lui Dusseldorf.

Echipele utilizate:

Dusseldorf: Steffen – Zimmermann, Ayhan, Kasim, Giesselmann – Morales, Bodzek – Thommy (Zimmer 87), Fink (Suttner 66), Kownacki (Sobottka 79) – Hennings

Bayern Munchen: Neuer – Davies, Alaba, Martinez, Pavard – Kimmich (Goretzka 76) – Tolisso (Alcantara 71), Muller – Coutinho, Lewandowski, Gnabry (Perisic 63)

În clasamentul din Bundesliga, Bayern Munchen se află pe locul 2, cu un total de 24 de puncte, iar Dusseldorf ocupă poziția 14, cu 11 puncte, informează mediafax.ro.