Berizadeaua omului de afaceri Dan Adamescu a fost eliberat la Londra

Autor: Mirel Prisacaru, Marea Britanie Diaspora

Publicat: 15-06-2016

Actualizat: 16-06-2016

Article thumbnail

Sursă foto: wowbiz.ro

Berizadeaua omului de afaceri Dan Adamescu a fost eliberat la Londra pe cautiune.

content-image
Alexander Adamescu, beizadeaua omului de afaceri Dan Adamescu, a fost eliberat pe cauţiune, azi, dupa ce a fost reţinut luni în baza unui mandat european de arestare, emis de Tribunalul Bucureşti, in urma solicitari DNA.
Adamescu A. a primit eliberare pe cauţiune de la un judecător din Westminster Magistrates Court, Londra, acesta urmând să poarte în permanenţă un dispozitiv de localizare (Bratara) montat pe piciorul stang. Adamescu junior are voie sa iasa oriunde in public in fiecare zi de la orele 8:00 - 18:00, apoi are obligatia de a nu parasi adresa de rezidenta.
content-image
Adamescu Bogdan Alexander si omul de afaceri Adamescu Grigore Dan au mituit in 2013 magistrati de la Tribunalul Bucuresti sectia CIVILA VII, pentru a scapa de insolventa sociatatii la care erau actionari.
Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri