CFR Cluj - Corvinul Hunedoara 2-0, într-o partidă amicală

Inquam Photos - George Călin
Inquam CFR Cluj

Echipa de fotbal CFR Cluj a învins cu scorul de 2-0 (0-0) formaţia din Liga a III-a Corvinul Hunedoara, într-un meci amical disputat pe Stadionul ''Dr. Constantin Rădulescu'' din Cluj-Napoca, anunță Agerpres.

Conform site-ului oficial al campioanei României, golurile au fost marcate de Vito Hammershoey-Mistrati (minutul 55) şi Mihai Bordeianu (minutul 84). CFR Cluj a avut şi un penalty ratat de Hoban în ultimele minute ale partidei.

Antrenorul Dan Petrescu a început meciul cu următorul unsprezece: Scuffet - R. Bălan, Kolinger, Yuri, Braun - N. Boateng, Cvek, Deac - Janga, Malele, Roger.

În repriza a doua, tehnicianul a folosit următoarea formulă de echipă: Bălgrădean - Mbaye, Billong, Hoban, Brucic - Bordeianu (Muanza, 85), Itu (Lucaci, 85), Gîdea (Niakate, 85) - Ze Gomes, E. Yeboah, Vito.