Ciolacu sfidează în continuare regulile stării de alertă: 'Eu o să-mi permit să... că nu pot vorbi'

Autor: Alexandra Cruceru, Redactor

Publicat: 18-06-2020

Actualizat: 18-06-2020

Article thumbnail

Sursă foto: Facebook

Preşedintele Camerei Deputaţílor, Marcel Ciolacu, recidivează şi conduce şedinţa plenului celor două Camere ale Parlamentului fără a purta masa de protecţie, el afirmând că nu poate vorbi cu masca pe nas şi gură.

Marcel Ciolacu a mers, joi după-amiază, la prezidiul din Parlament având masca, însă a renunţat la aceasta în momentul în care şedinţa a fost deschisă oficial.

Discuții la nivel înalt pentru Planul de redresare economică a UE! Ce mesaj va transmite Iohannis în fața liderilor europeni

”Cu permisiunea dvs. o să vă rog să observaţi că la prezidiu poartă toţi măşti, eu o să-mi permit să... că nu pot vorbi”, a afirmat Marcel Ciolacu în timp ce şi-a îndepărtat masca de protecţie, conform news.ro.

Acesta a continuat să conducă şedinţa fără a purta masca de protecţie, pe care o poartă sub barbă.

Ceilalţi parlamentari aflaţi alături de Ciolacu, la prezidiu, între care şi senatorul Robert Cazanciuc, poartă masca de protecţie.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri