Coșmarul loviturilor de la 11 metri - Și Sepsi a fost eliminată

Formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe a fost eliminată, joi seară, în turul doi preliminar al Conference League, fiind învinsă de echipa din Slovacia Spartak Trnava, scor 4-3 la loviturile de departajare, în meciul retur, disputat pe teren propriu.

În tur, scorul a fost 0-0.

În minutul 116, de la Spartak Trnava a fost eliminat Gric, el primind al doilea cartonaş galben. A primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat şi Fofana de la Sepsi, în minutul 120+2.

La finalul prelungirilor, scorul era 1-1, golurile fiind marcate de Fofana ’29 pentru gazde şi Boateng ’67 pentru oaspeţi.

La loviturile de departajare, pentru Sepsi au marcat Bojic, Ştefănescu, Tincu. Au ratat Achahbar şi Rep.

Pentru Spartak Trnava au marcat Prochazka, Savvidis, Ivan şi Ristovski.

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Sousa, Tincu, Ştefănescu – Fofana, Păun (Gonzalez ’59) – Damascan (Ashkovski ’46), Vaşvari (Aganovic ’46, Achahbar ’73), Rep – Chunchukov (Bojic ’99). Antrenor: Leo Grozavu

Spartak Trnava: Takac – Prochazka, Kosa, Anthony, Mikovic (Tumma ‘120) – Bukata (Boateng ’61, Vlasko ‘116), Savvidis, Gric – Cabral (Ivan ’61), Ristovski, Yusuf (Yao ‘106). Antrenor: Michal Gasparik.

Arbitri: Besfort Kasumi - Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa - Shpëtim Murtezi - toţi Kosovo