Cristiano Ronaldo a salvat-o pe Juventus: A marcat ambele goluri în victoria, 2-1, din deplasarea de la Empoli - VIDEO

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo a plecat cu golurile din Spania și le-a adus în Italia. Atacantul portughez nu se dezminte și își arată clasa în Serie A, îmbrăcat în tricoul bianconerilor. În etapa cu numărul 10, Juventus a jucat în deplasare, pe Stadio Carlo Castellani, cu Empoli, și a câștigat cu 2-1.

Vezi golurile AICI

Primul gol al partidei a venit în minutul 28, când atacantul echipei gazdă, Caputo, a înscris în poarta goalkeeper-ului polonez, Wojciech Szczesny. Până la pauză scorul nu s-a schimbat, însă în repriza a doua campioana Italiei și-a arătat încă o dată superioritatea în Serie A.

În minutul 53, Dybala a fost trântit în careu, iar Cristiano Ronaldo nu a ''iertat" lovitura de la 11 metri. A înscris din penalty și a readus egalitatea, scrie mediafax.ro.

Cel mai frumos moment al meciului a venit în minutul 70, când fostul atacant al lui Real Madrid a reamintit golurile pe care le înscria când juca la Manchester United. Cu o torpilă de la 25 de metri, Cristiano Ronaldo a trimis mingea direct în vinclul porții adverse și a stabilit scorul final 2-1.

Juventus a adunat 28 de puncte după 10 etape și ocupă primul loc, în timp ce Empoli este pe locul 18, cu 6 puncte.