Cu Daniel Boloca integralist, Sassuolo a surclasat-o pe Juventus, chiar la Torino

Daniel Boloca

Juventus Torino a pierdut sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-4, meciul din etapa a 5-a a Serie A, disputat cu formaţia Sassuolo.

Armand Lauriente a deschis scorul pentru gazde, în minutul 12, iar Juventus a egalat prin Matias Viña, autogol în minutul 21. Domenico Berardi a adus din nou în avantaj pe Sassuolo, în minutul 41. Torinezii au egalat cu golul lui Chiesa, din minutul 78, însă gazdele au marcat din nou, în minutul 82, prin Pinamonti, iar Federico Gatti a înscris în propria poartă (min. 90+5) stabilind scorul final: Sassuolo – Juventus 4-2, scrie news.ro.

Sassuolo, la care Daniel Boloca a fost integralist, are 6 puncte, este la a doua victorie şi ocupă poziţia a 11-a. Juventus e pe locul 4, cu 10 puncte, bifând azi prima înfrângere stagională.