Cupa Ligii: Manchester United o învinge cu 3-0 pe Nottingham Forest, în turul semifinalelor

manchester united

Manchester United a învins miercuri, în deplasare, formaţia Nottingham Forest, scor 3-0, în prima manşă a semifinalelor Cupei Ligii, făcând un pas important către finala competiţiei, anunță news.ro.

Rashford îşi continuă prestaţiile foarte bune după Cupa Mondială din Qatar şi a deschis scorul pe City Ground, în minutul 6, după o cursă începută din propria jumătate de teren.

În minutul 23 Surridge (Nottingham) a avut un gol, anulat însă de VAR din cauza unei poziţii de ofsaid. Oaspeţii au profitat şi Weghorst a înscris primul gol pentru Manchester United, în minutul 45 al primei reprize.

Mancunienii au înscris al treilea gol pe final de meci, dar nu înainte ca Eriksen să trimită în bară, în minutul 54. Scorul final a fost stabilit în minutul 88 de Bruno Fernandes, iar Manchester United, victorioasă cu 3-0, pleacă din pole position pentru finala competiţiei.

Returul semifinalei, de pe Old Trafford, este programat la 1 februarie.