Debutul României în preliminariile CM 2022 - România conduce la pauză

news.ro
nationala romania

O primă pepriză ezitantă pentru naționala lui Rădoi la dbutul preliminariilor pentru CM 2022. România l-a pierdut pe Florinel Coman, accidentat în minutul 10, însă înlocuitorul său, Valentin Mihăilă, a debutat cu mult tupeu. România conduce cu 1-0 la pauză, prin golul înscris de Florin Tănase, însă doar lipsa de inspirație a atacanților adverși a făcut ca scorul să rămână acesta. Valentin Mihăilă a fost avertizat spre sfârșitul primei reprize, primă repriză care a avut un finat tensionat după ce vedeta mecedonenilor a primit galben pentru o simulare.

ROMÂNIA: Niță - Ov. Popescu, Chiricheș, Burcă, Bancu - Marin, Stanciu - Man, Fl. Tănase, Coman - Keșeru
REZERVE: Lazar, Radu, Mogoș, Toșca, Nedelcearu, Cicâldău, Pușcaș, Maxim, Hagi, Bicfalvi, Mihăilă, Camora
SELECȚIONER: Mirel Rădoi (40 de ani)

MACEDONIA DE NORD: Dimitrievski - Bejtulai, Musliu, Ristevski - Ristovski, Nikolov, Bardhi, Alioski - Elmas - Pandev, Nestorovski
REZERVE: Bogatinov, Siskovski, Askovski, Ademi, Radeski, Trajkovski, Hasani, Ibraimi, Avramovski, Stojanovski, Velkoski, Spirovski
SELECȚIONER: Igor Angelovski (44 de ani)

Arbitru: Fabio Verissimo
Asstenți: Luis Campos, Bruno Rodrigues (toți din Portugalia)