Dinamo a învins Ankara Keciorengucu, scor 4-1, în meci amical

Twitter
fc dinamo

Echipa de fotbal Dinamo Bucureşti a învins formaţia turcă de ligă secundă Ankara Keciorengucu cu scorul de 4-1 (3-0), miercuri, în primul meci de verificare din stagiul de pregătire din Turcia, potrivit paginii de Facebook a clubului din Şoseaua Ştefan cel Mare, potrivit agerpres.ro.

Dinamo a deschis scorul în minutul 14, după un autogol al turcilor care au încheiat pe locul 7 sezonul trecut în liga secund, celelalte goluri fiind reuşite de Deian Sorescu (28 - penalty), Andreas Mihaiu (35) şi Cătălin Măgureanu (53).

Dinamo a început cu Eşanu - Sorescu, Puljic, R. Grigore, A. Radu - Bani, Vl. Achim, Fabbrini, Mihaiu - Nemec, Neicuţescu.

În repriza secundă au evoluat Fara - C. Nica, Ehmann, Bejan, Giafer - A. Florescu, Răuţă, G. Creţu, V. Borcea (Borduşanu, 78) - Moldoveanu, Măgureanu.

Din lotul deplasat de Dinamo în Turcia mai fac parte portarul Denis Oncescu, fundaşii Steliano Filip, Costin Amzar şi mijlocaşul Paul Anton.

Dinamo va disputa un meci amical cu Galatasaray pe 27 iunie.