Dinamo ajută Steaua: A bătut CFR-ul şi a scos-o din lupta pentru titlu / VIDEO

Inquam Photos / George Călin
Inquam jucatori Dinamo

Dinamo a obținut prima victorie din play-off și primul succes după 5 meciuri, 2-0 pe teren propriu în fața lui CFR Cluj, în a patra etapă din play-off.

Nemec a ratat prima mare ocazie a partidei, după 17 minute de joc. Romera a centrat de pe partea dreaptă, dar lovitura de cap expediată de Nemec a trecut pe lângă poarta lui Mincă. Slovacul avea să se revanșeze patru minute mai târziu, când a rămas fără marcaj la o lovitură de colț și l-a învins pe Mincă printr-un voleu din prima.

VIDEO CU GOLURILE

Chiar înainte de pauză, Rivaldinho a marcat primul gol în tricoul "câinilor", printr-o lovitură de cap care l-a surprins pe Mincă ieșit din poartă. Cu mai puțin de 10 minute ănainte de final, Cerniauskas a avut o intervenție salvatoare la lovitura de cap a lui Roman, iar un minut mai târziu clujenii au avut un gol anulat pe motiv de ofsaid.