Dinamo București a învins UTA Arad, în 16-imile Cupei României: Astra Giurgiu s-a calificat, Gaz metan Mediaș a fost eliminată

Dinamo

Marți la 16:30 s-au jucat primele meciuri din Cupa României, din faza 16-imilor. Cel mai interesant duel s-a jucat la Arad, între UTA Arad și Dinamo București. ”Câinii” au fost favoriți, și-au păstrat statutul și s-au calificat în următoarea etapă, după o victorie cu 3-1, anunță MEDIAFAX.

Dinamo a deschis scorul încă din minutul 13, prin Moldoveanu, dar gazdele au revenit repede. După 6 numai minute au restabilit egalitatea, 1-1, prin Moise. Celelalte reușite au venit în partea secundă. Bucureștenii au punctat prin Nistor, minutul 58, și Neicuțescu, minutul 82, și s-au califiticat în 8-imile Cupei României.