Echipa CS Mioveni a fost învinsă de către FC Rapid într-un meci amical, disputat pe o ploaie torenţială

FC Rapid a învins, vineri, cu scorul de 2-1, echipa CS Mioveni, într-un meci amical disputat pe o ploaie torenţială, la Ghimbav.

Rapid a deschis scorul prin Finică cu un şut cu efect de la 30 m, însă Massaro a egalat imediat, din careu cu un şut pe jos, după o fază şi o acţiune pe dreapta creată de Rădescu. În repriza a doua, Rapid a marcat şi golul 2 cu 10 minute înainte de final, prin Hlistei.

Miercuri este anunţat un nou amical pentru CS Mioveni, la Berceni, cu FCSB, scrie News.ro.

Rapid – CS Mioveni 2-1 (1-1)

Au marcat: Finică (22), Hlistei (81) / Massaro (24)

Rapid: Moldovan – Goge, Ignat, Nastos, Finică – Costin, A. Bogdan, Lamy, Ilie – Pănoiu, Bălan. După pauză au jucat: Drăghia, Demici, Albu, Ignat, Florică, Crepulja, Barbu, Carnat, Jaziri, Despa, Hlistei. Antrenor: Mihai Iosif.

Mioveni (repriza 1): Ducan – Oancea, Garutti, Iacob, Şerbănică – Vereş, Dumitriu – Rădescu, Massaro, Ciucureanu (30 Toma) – Rusu.

Mioveni (repriza 2): Ducan – Oancea, Balaur, Gherghe, Scarlatache – Chindriş, Panait – Toma (75 Dat), Călin (75 Andrei Cristea), Coşereanu – Blănaru. Antrenor: Alexandru Pelici.